İhtiyaç Gir/Destek Ol

İhtiyaç Gir / Destek Ol

 
 
 
 
 
 
 
Projenize yönelik ihtiyaçlarınızı detaylı olarak giriş yapınız.
Destek olabileceğiniz tüm detayları ve miktarları belirtiniz.
IP adresiniz giriş güvenliği açısından tutulmaktadır.
Girişler tarafımızdan onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Girişler tarafımızdan silinebilir veya yayınlanmayabilir.
Size ulaşmamız için e-mail adresini lütfen doğru giriniz.
Bu bilgiler 3. Kişiler ile sizin izniniz olmadan paylaşılmayacaktır. Buraya girilen istekler site ziyaretçileri tarafından karşılanacak istekler olup zaman konusunda tahminde bulunamamaktayız.
18 entries.
Hüseyin Hüseyin from Çorum wrote on 15 Şubat 2018 at 20:51:
Merhabalar bilgisayarbilişim nette yardımcı olduğunuz yazıyordu. Okulumda Scratch eğitimleri vermekteyim Bu dönem ilk defa Arduino eğitime geçmeyi düşünüyorum. Şu anda 2 adet Arduinomuz var tubitak 4006da 1 adet daha alınacak. Köy Muhtarımızdan 1 adet set sözü aldım. sınıflarım 15-25 arasıda değişmekte. Arduino setiniz yeterli değil Rica etsem 1 yada 2 adet temel düzey set gönderebilirmisiniz. (Not:Köy okulunda çalışıyorum)
Öğrencilerimin çalışmaları
1-http://arifegazilioo.meb.k12.tr/icerikler/ogrecilerimiz-kodlama-atolyesi-calismalari_3127445.html
2-http://arifegazilioo.meb.k12.tr/icerikler/2sinif-ogrencileri-icin-carpim-tablosu-ogretimi_4220554.html (TUBİTAK PROJEMİZ)
Ayşegül YANIK Ayşegül YANIK from Kastamonu wrote on 20 Aralık 2017 at 23:45:
Merhaba. Okulumuzda küçük bir kodlama atölyesi hazırlıyoruz. İlçemizde ilk defa bu anlamda bir çalışma olacağı için sizlerin de desteği olursa çok sevinirim. Sayfanızdan Makey makey ürününün yerli üretimi örneğinin olduğunu öğrendim. Kodlamaya girişte öğrencilerimin dikkatini çekmek için bize de bu kitten yollarsanız okulum ve öğrencilerim adına bize destek olmuş olursunuz.
Hasan ARSLANER Hasan ARSLANER from Kocaeli wrote on 7 Aralık 2017 at 09:22:
Merhaba;
Ben bir ortaokulda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda müzik öğretmeni olmadığı için aynı zamanda müzik derslerine de girmekteyim. Öğrencilerimle birlikte iki dersin birleşimi bir ürün ortaya çıkar istiyorum. Seçtiğimiz proje; Makey makey kiti kullanarak piyano yapımı. Bu nedenle makey makey kitine ihtiyacımız vardır. Yardımcı olursanız bizi çok mutlu edersiniz.
Teşekkür eder, İyi çalışmalar dilerim.
Gökhan ARIKAN Gökhan ARIKAN from Kayseri wrote on 6 Ekim 2017 at 22:54:
Sayın Yöneticlerimiz
Oklumuz Meslek Lisesi ancak ödenek ve sponsor bulamadığım için geçen sene okulumda başlatamadığım maker hareketini sizlerinde desteği olursa bu sene başlatmak istiyorum. Okulumda maker atölyesi kurmak istiyorum. Sizlerden ricam mümkünse 3D yazıcı, ardunio set ve robotik set istiyorum. Yardımlarınız, ilgi ve alakanızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.
SİNEM KARAKEÇİ SİNEM KARAKEÇİ from ANKARA wrote on 7 Nisan 2017 at 23:59:
İyi günler;
mayıs ayında yapılacak olan TUBİTAK projemiz için daha önce Gümüşhanede bi okula gönderdiğiniz tuş takımına(makey makey kiti) ihtiyacımız var.yardımcı olursanız çok seviniriz.projemiz için zamanımız kısıtlı olduğundan en yakın zamanda cevaplarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler
Admin Reply by: Ali Keşfet
Sinem hocamıza Tuş Yap gönderilmiştir. Çalışmalarınızın fotoğraf ve video görüntülerini bekleriz.
Tuba Taner Tuba Taner from Manisa wrote on 23 Mart 2017 at 02:06:
Merhabalar,
Öncelikle teknoloji geliştirme konusunda ileriye dönük büyük bir yatırım sayılacak böyle bir girişimde bulunduğunuz için teşekkür ederim. Biz Manisa'da bulunan devlet okulumuzda Kodlamanisa projesi çerçevesinde bilişim dersleri veriyoruz. Yıllık ders planımızda scratch, small basic ve 3b model tasarımı konularımız var. Öğrencilerimize yazılımları öğretiyoruz fakat bunları somutlaştırabileceğimiz materyallerimiz malesef yok. Ayrıca her yıl düzenlenen kodlamanisa proje yarışmalarına da yazılım projelerimizle katılım sağlamaktayız. Okulumuza 1 er tane mbot, makey makey ve 3 boyutlu yazıcı ya da herhangi birini sağlayabilirseniz çok minnettar kalırız. Teşekkürler
Mehmet Ali DERİN Mehmet Ali DERİN from AKKAPI ŞEHİT KEMAL YÜZGEÇ ORTAOKULU wrote on 26 Şubat 2017 at 14:39:
robotik projelerimiz için 3 boyutlu yazıcı ihtiyacımız var teşekkürler
Mustafa GÜNEŞ Mustafa GÜNEŞ from Ferhuniye M. Karatay S. No:2 Atatürk And. Lisesi Selçuklu/Konya wrote on 24 Şubat 2017 at 11:41:
Merhabalar...
Öğrencilerim scratch ve makey makey kiti ile piyano yapımı için çalışma yapacak olup, sizlerden ''Makey Makey'' kiti isteğinde bulanacağım. Desteklerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.... İyi çalışmalar...
Volkan karahan Volkan karahan from Aksu mahallesi 49. Sokak no:11 merkez/Giresun wrote on 21 Şubat 2017 at 13:38:
Giresun Fen Lisesi olarak kendi imkanlarımızla STEM laboratuvar i kurduk ayni zamanda arduino eğitimi veriyoruz ve çeşitli robot yarışmalarına hazırlanıyoruz bu süreçte en çok 3D yazıcı ihtiyacı duyuyoruz bu konuda destekleriniz öğrencilerimizi mutlu edecektir iyi çalışmalar
Nükef AKSOY Nükef AKSOY from Trabzon Ortahisar wrote on 20 Şubat 2017 at 22:57:
İyi günler, Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim, 4 yıldır 5 ve 6. sınıf öğrencilerine code.org, kodmonkey ve scratch ile programlama eğitimleri veriyprum. Bu yıl scratch +ardio eğitimi için başlangıç yapmak istiyorum. Bunun için elimde hiç kit yok. Mankey mankey kitinden 2 tane lazım. En azından örnek oluşturarak öğrencilerin programlama yönünde heveslerini güçlendirmiş olacağım. Şimdiden teşekkürler
Hayriye Güzel Hayriye Güzel from Aydın Karacasu Yenice Ortaokulu wrote on 10 Şubat 2017 at 11:02:
Merhabalar. Ben Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim. Çalışmalarınızı imrenerek takip ediyorum. İlkokul Öğrencileri Bilişimsiz Kalmasın adlı bir projem var ve uygulamaktayım. İlkokul öğrencileri Serbest Etkinlik Derslerinde Bilişim Sınıfına geliyor ve onlarla ders işliyorum. Öğrencilerin bilgisayarya tanışmaları için 5.Sınıfın çok geç olduğunu düşündüğümden böyle bir proje yapma gereği duydum. Ortaokul öğrencilerimle Code.org sitesinden ders işliyoruz. Hem ilkokul hem ortaokul öğrencilerimle yaptığınız çalışmaları ben de yapmak istiyorum ve malzeme açısından desteğe ihtiyacım var. Malzeme temini için bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim. İyi günler.
Fatih BAŞAÇEK Fatih BAŞAÇEK from Iğdır Merkez İmam Hatip Ortaokulu ,Karaağaç Mah. Fatih Caddesi, Merkez /Iğdır wrote on 8 Şubat 2017 at 09:35:
Iğdır'da okulumuza sene başında müdür yardımcısı olarak atandım. Atandığım günden beri sürekli olarak okulda kodlama eğitimleri hayalini kuruyorum. Kurumlardaki atıl durumdaki bilgisayarlardan 10 bilgisayarlı bir labaratuvar kurduk. Başka neler yapılabilir diye düşünürken projenize rastladım. Aynı fikirde olduğum insanları görmek beni çok mutlu etti. Allah herkesin yardımcısı olsun. Çok şükür bilgisayar olarak eksikliğimiz yok şu an yeterli durumdayız. Onun dışında robotik uygulamalarda kullanılabilecek malzemelerimiz yok. Bu proje ile çok şey başaracağımıza eminim. Herkese kolay gelsin.
Erdi Eser Erdi Eser from Nurettin Topçu Kaihl / İstanbul wrote on 7 Şubat 2017 at 14:43:
Okulumda 6.sınıf öğrencilerime Scratch eğitimi vermekteyim. Bu dönem scratch for ardunio eğitimine geçiş yapmak istiyorum.
Elimde bir adet Ardunio setim var. 9 tane daha ardunio setine ihtiyacımız var. Öğrencilerimi üçerli gruplara ayırarak kodlama dersinin verimliliği arttırmak istiyorum.
Yüsra USLU Yüsra USLU from Sümer Ortaokulu Kocasinan/Kayseri wrote on 10 Ocak 2017 at 17:01:
1-) Ben 4 yıldır scratch eğitimi 1.5 yıldır arduino eğitimi veriyorum. Okulumuz mevcudu 1500 dür. Ben 5. Sınıflara arduino eğitimini gönüllü olan ve tubitak bilim fuarı öğrencilerime veriyordum. Diğer öğrencilerde yapılan projeleri görünce çok heveslendiler. Robotik dersini müfredata koyabilmem için gerekli olan robotik malzemelerini sizden temin etmenizi istiyoruz. 30 tane arduino board,(20 tane uno, 4 tane pro mini,2 tane lily, 4 tane mega) çeşitli sensörlerden istiyoruz.
Geçen sene yaptığımız arduino projeleri:
Ateşten Kaçan Robot: Robot hangi yönden ateşi algılarsa o yönün tersi yönünüde hareket ederek kaçan robot
Kendi kendine ilerleyen ve ateşi algıladığında söndüren robot: Yolda engelleri algılayıp kendi başına yönünü belirleyip ilerleyen ve ateşi algıladığında söndüren robot.
Sesle kontrol edilen robot: Anroidden verilen ses komutları ile ileri - geri - sağ - sola ilerleyen, ledleri yakan, geçtiği/bulunduğu yerlerin sıcaklığını ölçüp lcd ekrana aktaran robot
Androidden kontrol edilen robot: Androidden verilen komutlarla hareket eden (ileri-geri-sağ,sol), led yakan ve yağan yağmurun şiddetine göre uyarı veren robot
Herhangi Kumanda ile Kontrol Edilen Robot: Evimizdeki herhangi bir kumanda ile robotumuzu ileri-geri-sağ – sola hareket eden ve üzerindeki ledleri yakıp, söndüren robot.
Çizgi İzleyen Robot: Beyaz zemin üzerinde siyah çizgiyi izleyen robot
Domatesten piyano: 7 domatesi notalara dönüştürerek piano
2-) Ayrıca stop motion derslerine başladık. Stop motionda karakterleri plastini kullanarak oluşturuyoruz. Yalnız plastiniden oluşturduğumuz karakterleri hareket ettirmede, ayakta tutmada çok zorluklar yaşadık. Biz karakterlerimizi 3D yazıcıdan çıkartırsak kolaylık olur diye düşündük. Bunla ilgili yapılmış çalışma var mı diye internetten araştırma yaptığımızda birçok 3D çıktısı stop motion karakter gördük. Göndereceğiniz 3D yazıcıyı karakter ve sahne hazırlamada ve arduinoda kullanmak üzere robot gövdesi yapmada kullanacağız. Ayrıca 3D yazıcının çeşitli renklerde flament istiyoruz.
Güleser MAYA HEBEBCI Güleser MAYA HEBEBCI from BahçeliEvler Mahallesi şehit cengiz Karataş caddesi çay imam hatip ortaokulu çay /afyonkarahisar wrote on 3 Ocak 2017 at 23:13:
Merhabalar ben çay imam hatip ortaokulunda bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Öğrencilerime hayal kurma ödevi verip her gece yatmadan ülkemiz için neler yapabiliriz diye hayal kurduruyorum ama hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir bt Sınıfımız bile yoktur. Bu teknoloji sınıfı ile bir de bt sınıfım olursa çok iyi işler çıkaracak öğrencilerim vardır. Lütfen benimle iletisime geçer misiniz.
Fatmagül SAFRAN Fatmagül SAFRAN from Yüksel cad. No:18 Kızılay Ankara (Mimar Kemal Ortaokulu) wrote on 1 Ocak 2017 at 19:37:
Biliyorum benden daha çok ihtiyacı olan köy okulları olabilir bakanlığa 200 mt mesafede olup da malzeme sıkıntısı çekmekte garip gelebilir ama labaratuvarım yetersiz ve öğrencilerimle aurdino öğretmek istiyorum eğitim setine ihtiyacım var eğer mümkünse tabi
Turan Katırcıoğlu Turan Katırcıoğlu from Bademli Ortaokulu, Bademli Mahallesi, Ödemiş / İzmir wrote on 28 Aralık 2016 at 20:17:
Okulumda Bilişim derslerinde kullanmak için ve ayrıca projemiz kapsamında STEM tabanlı eğitimler gerçekleştirmek için öncelik sırasına göre ihtiyacım olan malzemeler:
- 3D yazıcı
- Ortalama 20 öğrencilik sınıflarda Scratch ile Arduino eğitimleri için Arduino setleri (kart ve başlangıç seviyesi için malzemeler, sensörler)
- Makeblock veya benzer markaların hazır robot setleri (Kodlama ve robotik konusuna giriş için küçük yaş grupları ile çalışmak amaçlı)
- Makey Makey
Pınar ŞEN Pınar ŞEN from Melahat Faraçlar Ortaokulu Meydankavağı mah. avni tolunay cad. wrote on 28 Aralık 2016 at 12:06:
Tubitak 4006 için okul müdürü 5 proje istedi . öğrencilerle bu güne kadar yalnızca scratch işledim. göndereceğiniz basit bit kitle bir projeme destek olur musunuz
teşekkürler...