Hedefimiz

Bizler teknolojiyi tüketen değil üreten çocuklar yetiştirerek Türkiye’nin ileri teknoloji üreten ülkeler arasında hızla yerini almasını ve her mahalleden geleceğin kaşiflerini çıkarmayı hedefliyoruz.

Elektronik ve programlama bilgisi olmasa dahi hazırladığımız dokumanlar  ve nasıl yapılır videoları ile 7’den 77’ye herkesin tariflediğimiz projeleri yapabilmesini amaçlıyoruz.

Her okula bir adet 3 boyutlu yazıcı ve elektronik setten oluşan teknoloji laboratuvarı kurulmasını bize destek veren gönüllüler ile birlikte gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Türkiye genelinde her öğrenciye yapmak istediği proje kapsamında destek vererek hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Ufak yaşlardan başlayarak sürükle bırak şekilinde kodlama öğretiminin yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz.

Somut öğrenme yöntemini (STEAM) destekleyerek, 3B yazıcı ile basılan materyallerin, elektronik prototipleme kartları ile programlanıp hareketlendirilmesini sağlamak istiyoruz. En iyi öğrenme yönteminin yaparak öğrenme olduğuna inanıyoruz. (Science-Technology-Engineering-Art&Design-Math)

“Maker” hareketini destekliyoruz ve öğrencilerimizin “yaparak” öğrenmeleri gerekliliğine inanıyoruz.

Okul dışı eğitimler ile çocuklarımızın yaratıcılıklarının geliştirerek zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirmesini hedefliyoruz.

Her mahalleden bir kaşif çıkarmayı hedefliyoruz. Ne kadar fazla çocuğumuza ulaşabilir isek amacımıza o kadar fazla yaklaşmış olacağız.

Türkiyenin Steve Jobs’ını (Apple firması kurucusu) arıyoruz.

Tamamen gönüllüler tarafından kaynakları sağlanacak olan hareketimiz başlangıç olarak aşağıdaki şekilde sponsorluk sağlamayı hedeflemektedir.

  1. Her okula bir adet 3 Boyutlu yazıcı yapımı ve teknoloji laboratuvarı kurmak için gerekli malzemeler o okul sorumluluğunu üstlenen gönüllüler tarafından sağlanacaktır. Okulda projemize destek veren sorumlu öğretmen ve öğrenciler tarafından yazıcı kurulumu yapılacak ve projelerin yapımına başlanılacak, kodlama öğretilmesi sağlanacaktır.
  2. Türkiye çapındaki tüm öğrenciler projeleri için bize başvurması ile destek vermek isteyen her gönüllümüzü bu projelere sponsor olacak ve ihtiyaç duyulan malzemeler bu öğrencilere gönderilecektir.

Hazırlayacağımız eğitim videoları ile 3D dizayn, programlama , kodlama becerisinin artırılması (Scrath), Elektronik, Robotik icatlar, Uzaktan kumanda edilebilen cihazlar eğitim ve gerçekleştirme ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Bizlere en büyük desteği yüksek teknolojiyi öğrenen ve öğreten öğretmenlerimizin vermesi ile projemizi tüm Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı planlıyoruz.

AliKesfet.Org Ekibi